لنت ترمز تویوتا کمری

0 Comments

لنت ترمز تویوتا کمری

لنت ترمز تویوتا کمری جزء بسیار مفید و مهم سیستم ترمز این خودرو است. سیستم خودروی سالم لازمه رانندگی ایمن و بدون خطر است و این سیستم زمانی عملکرد مثبتی دارد که همه قطعات سالم و با کیفیت باشند. اصلی ترین و مهم ترین عملکرد سیستم ترمز خودرو، لنت ترمز است. در واقع زمانی که نیروی اصطکاک در لنت تولید می شود باعث کاهش سرعت خودرو و یا توقف کامل آن می شود. لنت ترمز یک محصول مصرفی است و به دلیل عواملی مانند; نوع جاده، سبک رانندگی و کیفیت محصول فرسوده خواهد شد. رانندگی با لنت ترمز فرسوده خطرناک است و احتمال به خطر افتادن جان مسافران وجود دارد. به عنوان یک مالک تویوتا کمری، اگر در مورد مواردی مانند زمان تعویض و خرید لنت ترمز تویوتا کمری سوالی دارید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید

مشخصات لنت ترمز تویوتا کمری

لنت ترمز mhco:

لنت ترمز برند MHCO یکی از تولیدکنندگان پیشرو لنت ترمز در بازار چین است. این لنت ترمز برای مدل های تویوتا کمری در سال های مختلف مناسب است. این برند شامل حداقل استهلاک، تولید کم گرد و غبار، عدم وجود مواد سرطان زا، قدرت ترمز بالا و آلودگی صوتی کم می باشد.

لنت ترمز برنتا:

برنتا یکی از تولیدکنندگان معتبر کره ای لنت ترمز است که از با کیفیت ترین مواد اولیه در تولید قطعات استفاده می کند. از ویژگی های لنت ترمز برنتا می توان به عملکرد عالی در شرایط مختلف، عدم وجود صدای غیرعادی، مقاومت حرارتی بالا و مواد اولیه مرغوب اشاره کرد.

لنت ترمز Elig:

برند Elig یکی دیگر از شرکت هایی است که بهترین لنت ترمز را برای تویوتا تولید می کند. این برند در کشور بسیار محبوب ژاپن تولید می شود. برند Elig سعی کرده تا بالاترین کیفیت را در تولید لنت ترمز ارائه دهد و از فرمولاسیون های خاص و تکنولوژی پیشرفته برای ارتقای آن کیفیت استفاده کند.

تفاوت ظاهری لنت ترمز تویوتا کمری

مدل های مختلف خودروهای تویوتا کمری با توجه به ویژگی های خاص خود دارای لنت ترمز با کد فنی خاص هستند. اگر لنت ترمز تویوتا را با توجه به مشخصات مدل خودروی خود خریداری نکنید، آسیب جدی به خودرو وارد می کند و آسیب جدی تری نسبت به تعویض لنت ترمز به صاحب خودرو وارد می کند. در خرید لنت تویوتا کمری باید به مدل و شماره شاسی خودرو توجه کرد. لنت ترمز خودرو بر اساس شکل ظاهری به دو دسته دیسکی و کفشکی تقسیم می شود. لنت های کمری تویوتا به صورت دیسک در دسترس هستند. امروزه به ندرت از لنت های کفش استفاده می شود، اما این بدان معنا نیست که لنت کفش در مقایسه با دیسک از کیفیت پایین تری برخوردار است، بلکه هر کدام از این دو مدل دارای یکسری ویژگی های خاص هستند.

تویوتا کمری در سال 1983 وارد بازار شد و این خودروی ژاپنی جایگزین مدل تویوتا کرونا شد. تویوتا کمری از نسل پنجم این خودرو در سال 2002 وارد ایران شد و حضور آن تا نسل هفتم ادامه داشت. برای درک بهتر نقش لنت های ترمز تویوتا کمری در ایمنی این خودرو، ابتدا به نحوه عملکرد لنت ترمز در سیستم ترمز تویوتا کمری می پردازیم.

با فشار دادن پدال ترمز ابتدا سیلندری فعال می شود که روغن ترمز را از طریق شیلنگ های اتصال به کالیپر می فرستد، کالیپر قسمتی است که لنت ترمز تویوتا کمری در آن قرار می گیرد و باعث شروع کار لنت می شود. به عبارت دیگر در نتیجه این فرآیند لنت با دیسک چرخ تماس پیدا کرده و نیروی اصطکاک ایجاد می کند. اصطکاک باعث کاهش سرعت خودرو و سپس توقف آن می شود.

قیمت لنت ترمز تویوتا کمری

معمولا عوامل زیادی بر قیمت لنت ترمز تویوتا کمری تاثیر می گذارد. مطمئناً یک محصول با برند معروف در سطح قیمتی یک کالای بی نام نیست یا لنت ترمز باکیفیت باید بالاتر از لنت ترمز بی کیفیت قیمت گذاری شود. عوامل موثر بر قیمت لنت تویوتا کمری به شرح زیر است: مدل و سال خودرو، نام تجاری، جنس و کیفیت لنت ها. لازم به ذکر است که قیمت لنت ترمز ثابت نبوده و با توجه به اقتصاد متغیر است.

بهترین برندهای لنت ترمز تویوتا کمری

لنت ترمز Genion یا OEM یا اورجینال یکی از برندهای مطرح لنت ترمز تویوتا کمری است. لنت ترمز تویوتا کمری اورجینال از بهترین و با کیفیت ترین مواد به سفارش شرکت تویوتا موتور ساخته شده است. لنت های Genion Part در بسته بندی های مخصوصی که همراه خودرو عرضه می شود به فروش می رسد. این لنت ها به دلیل نام تجاری بالا و کیفیت بالایی که دارند طبیعتا قیمت بالایی دارند. اما در بازار افتر مارکت انواع لنت تویوتا کمری وجود دارد که افرادی که توانایی خرید لنت اورجینال را ندارند می توانند از این برندها استفاده کنند. لازم به ذکر است که این برندها کیفیت مناسب و قیمت مناسب تری دارند. برای آشنایی بیشتر با این برندها در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.